Dorse Kasa

Taşımacılık sektöründe üretilen karoserler genellikle kamyon ya da kamyonet karoserleridir. Yük taşımacılığı için üretilen karoserlerde kendi içlerinde çeşitlere ayrılır.

  • Hızlı Perdeli Sistemler: Daha çok içecek ve meşrubat taşıma için üretilen karoserlerdir. Hızlı perde sistemi ile yanlardan açılarak kolay bir nakliyat sağlar. Hafif yapısı ve kolay kullanımı nedeniyle tercih edilirler. Hızlı perdeli sistemi amacına uygun bir şekilde imal edilme pratikliğine sahiptir.
  • Frigorifik Kasa: Sağlamlığı ve ekstrem sıcaklıklara dayanıklılığı ile bilinen frigorifik kasalar genelde gıda taşımacılığı için uygundur. Gıda dışında mobilya, tekstil, kargo gibi birçok yükün taşınmasında da güvenle kullanılır. Isı izolasyonu sağlam olan frigorifik kasa, poliüretan malzemesi sayesinde yiyecek ve içeceklerin bozulmadan gideceği yere sağlam bir şekilde ulaşmasını sağlar. Başta dondurulmuş gıdalar olmak üzere meyve, sebze, dondurma, et, süt, tavuk, balık gibi gıdaların taşınması için en güvenilir araçlar frigorifik kasalardır. Birçok kimyasal maddeye dayanıklı olan frigorifik kasa, çatlama ve yorulmaya dayanıklı jelkotla kaplıdır. Benzeri soğutmalı kasalara göre daha ekonomik olan frigorifik kasa, basit yapısı sayesinde kullanım kolaylığı sağlar. Kolay kullanılabilir bir sisteme sahiptir. Arıza durumlarında problem kolayca çözülebilir.
  • Açık Saç Kasalar: Açık saç kasaların üst kısımları açık olur. Genellikle inşaat malzemesi taşınması için kullanılır. Demir sacdan üretilen kasalar oldukça sağlam yapılı olurlar. Dayanıklı, pratik ve uzun süreli kullanımı ile basit taşımacılık işlemleri için sıkça kullanılan karoser çeşididir.
  • Kapalı Sac Kasa: Kuru gıda ve kargo taşımaları için üretilen kapalı sac kasalar kullanıcının istediği tasarıma göre boyanır. İç ve dış aydınlatması mevcuttur. Kasanın içerisine isteğe göre ahşap izolasyonu yapılabilir.
  • Kayar Perdeli ve Tenteli Kasalar: Sıvı tüketim maddeleri için yapılan bu kasa tipi, hafif olması sebebi ile yakıt ekonomisi yapmayı sağlar. Güneş ışığına dayalı, UV özelliği olan ekstra dayanıklı brandadan imal edilir. Kayar perdeli kasa her türlü araca uygulanabilir. İsteğe göre şirket logosu branda üzerine basılabilir. Açılabilir brandalar sayesinde hayvan taşımacılığı için de uygundur. Her türlü araca uygun şekilde üretilen kayar perdeli kasalar, sağladığı kolaylık yüzünden tercih sebebidir. Yanlardan açılabiliyor olması yük indirme bindirme işlemi sırasında büyük kolaylık sağlar.
  • Kuru Yük Kasaları: Hijyenik olması nedeni ile genellikle unlu mamul işi ile ilgilenenlerin kullandığı bir kasa tipidir. Sandviç ya da duvar denilen panellerden oluşur. Bu panellerin dışı cam takviyeli polyester (CTP) içi ise poliüretandan oluşmaktadır. Her türlü araca göre sandviç panel veya fiberglas malzemeden imal edilir. Havalandırma montajı da yapılır. Kuru yük taşımacılığı için ideal karoserdir. Günümüzde de en çok bozulma tehlikesi olmayan yüklerin taşınması için tercih edilmektedir.

Taşımacılıkta karoser dendiğinde yük taşımacılığının yanında yolcu taşımacılığı da akla gelmektedir. Bunun için otobüslere ve minibüslere özel olarak karoser üretilir. Şehir içi taşımacılıkta minibüs ve otobüs karoserleri daha farklı üretilirken, şehirler arası taşımacılık için daha büyük boyutlarda yolcu alabilecek yüksek tavanlı karoserler üretilir. Otobüs, minibüs, kamyon, kamyonet gibi karoserler karoser taşıyıcı parçalardandır.

Teknik Servis Hizmetinden, Geniş Yedek Parça Ağı ile Ağır Vasıta Taşıtlarınızda İhtiyaç Duyduğunuz Profesyonel Çözümler Huzur Yedek Parça’da

Dolaşım

İletişim Bilgileri

Tornacılar ve Oto Tamirciler Sanayi Sitesi, B blok, No:12, Odunpazarı/Eskişehir

Phone: 0222 228 2037
E-mail:otohuzur@otohuzur.com

Fikir ve Tasarım AFR AJANS'a aittir.
Huzur Yedek Parça
Tüm Hakları Saklıdır. Copyright © 2024