Makas Bakım Onarım
Servis Hizmeti

Makas sistemi nedir? diye merak edenler için açıklamak gerekirse; süspansiyon elemanları, yol şartlarından dolayı aniden şasiye ve dönüştürme ünitesine ulaşan yükün ürettiği enerjiyi depolayıp sonra bırakarak sürüş konforu ve sürüş güvenliğinin sağlanmasında rol oynar. Yaprak yaylar genellikle eski motorlu araçların arka süspansiyon donanımları için üretilmektedir. Yaprak yaylara makas da denir ve günümüzde binek araçlarda nadiren kullanılmaktadır. Yaprak yaylı süspansiyon sistemleri ağırlıklı olarak kamyonetler, kamyonlar ve iş makinelerinde kullanılır. 

 Makas sistemi, özellikle kargo taşımacılığı için ticari araçlarda ve arazi araçlarında yaygın olarak kullanılmaktadır. En büyük farklar, düşük maliyet, onarım ve değiştirme kolaylığı ve aynı zamanda taşıma kapasitesi açısından oldukça sağlamdır. Tabii tabiri caizse “yaylı” bir yapıya sahip. O kadar büyük hareketlere neden olabilir ki, engebeli arazide, engebeli yollarda, tümsek ve tümseklerde baş tavana temas eder. Bu bağlamda eski ticari araç modellerinin arkasına oturmamaya özen gösterin.

Kamyonların günlük kullanımda yaygınlaşmasının ana nedenlerinden biri, arkadaki yaşam alanını genişletmek ve makas tipi süspansiyonları spiral binek araç sistemleri ile değiştirmektir. Sektörde gördüğünüz “şalter” işlerinin amacı, bu makas tipi süspansiyonların tamir atölyeleri olmasıdır. Makas zamanla düzleşme eğilimindedir. Araçlara yüklenen yükler ve zaman zaman dışarı atılan fazla tonajlar sonucunda zamanla deforme olur ve düzleşir. Onarımın devreye girdiği yer burasıdır ve eski eğimi yeniden uygulayarak taşıma kapasitesi ve işlevi geri yüklenir. Eski modellerin araçların arkası önden biraz daha yüksek olabilir. 

Makas Bakım Onarım Servis Hizmetlerimiz için bizimle iletişime geçiniz.

Teknik Servis Hizmetinden, Geniş Yedek Parça Ağı ile Ağır Vasıta Taşıtlarınızda İhtiyaç Duyduğunuz Profesyonel Çözümler Huzur Yedek Parça’da

Dolaşım

İletişim Bilgileri

Tornacılar ve Oto Tamirciler Sanayi Sitesi, B blok, No:12, Odunpazarı/Eskişehir

Phone: 0222 228 2037
E-mail:otohuzur@otohuzur.com

Fikir ve Tasarım AFR AJANS'a aittir.
Huzur Yedek Parça
Tüm Hakları Saklıdır. Copyright © 2024